EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

DOSABSİAD SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DOSABSİAD SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği ( Dosabsiad ) işbirliği ile DOSAB üyelerine " Ev Tekstili ve Hazır Giyim Ürünlerinde Desen Tasarımı " semineri verildi.

1987 yılında bölgedeki yatırımcı, sanayici ve işadamlarını bir çatı altında toplayarak, üyeler arasında dayanışma sağlayıp, bölgenin ve bölgede yer alan firmaların ekonomik, sosyal, kültürel sorunlarına hızlı çözümler üretmek, daha iyi koşullarda faaliyet gösterebilmelerini sağlamak, ulusal ve uluslararası ticari ilişkilerini geliştirebilmek için çalışmalarda bulunmak amacıyla kurulmuş olan Dosabsiad ile FSSEM işbirliği; sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim hizmeti alarak kalitelerini üst seviyeye taşımayı ve öğrencilerimizi de sektörle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Deneyimlenmiş sorunlar ile sektörün dilinden ses olmak adına Partu Dijital Tekstil Firmasının kurucusu R. Emre Kutluata tarafından verilen seminerde; ülkelere, bölgelere ve kültürlere göre desenler, Global trendlerin coğrafi ve kültürel farklılıklara göre yorumlanması ile okunması, Kompozisyon ve Desen Tasarımı, Malzemeye göre desen; Doğru renk analizi ve kombinasyon mantığı; Resim, Desen ve Grafik ile ilgili akademik ve özel eğitim imkanları ile Modern Kaynaklar, Klasik Kaynakların aktarıldığı semineri Emre Bey, Her Şirket bir Atölyedir örneklemeleri ile tamamladı.