EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

İSTANBUL YERLEŞKESİ MODA FOTOĞRAF ÇEKİMİ

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul Kampüsü Moda Tasarımı 1. Sınıf öğrencileri 26 Şubat tarihinde gerçekleştirdikleri Moda Fotoğraf Çekimi etkinliği ile Moda Fotoğrafçılığı workshop´larını tamamlamış oldular. Kampüsümüzün içinde kurduğumuz fotoğraf stüdyosunda, konumlandığımız sahil boyunun manzarasında, ön ve arka bahçelerimizin doğal ortamında ve okulumuzun tarihi dokusunda her biri farklı mekanda çekimler yapan öğrencilerimiz, böylece Aksesuar Tasarımı derslerinde ortaya çıkardıkları çalışmaları da nasıl bir styling yaparak öne çıkarabileceklerini ve nasıl etkili fotoğraflayabileceklerini öğrenmiş oldular.

Moda çekimlerindeki ortamı yaşama fırsatı bulan öğrencilerimiz, tüm fotoğrafları da kendileri çektiler.

Projenin fotoğraf danışmanlığını Öğr. Gör. Ahmet Sungur ve Onur Yurtsever üstlenirken; styling danışmanlığını da Öğr. Gör. Özge Nalbantoğlu üstlendi.

Projeye katılan öğrencilerimizin isimleri de şu şekilde; Aydan Uzun, Beraat Hilal Üzümcü, Buse Arslanlar, Cansu Berna Arslan, İlayda Sırma, İrem Çelik, Meltem Sarı, Merve Dönmez, Merve Gülal, Sanem Dilan Şepik, Selin Ergin, Semanur Yatgın, Tutku Polat ve Yağmur Başer.

Fotoğrafların son Photoshop dokunuşları bittikten sonra İstanbul ve Bursa kampüsümüzde tüm öğrencilerimiz ve ziyaretçilerimizle, düzenlenecek sergiler ile paylaşılması planlanmakta.