EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

MURAT EĞİTİM KURUMLARI BURSA YERLEŞKEMİZDE

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrencileri bugün okulumuzun Amfisinde Murat Eğitim Kurumları ile birlikte organize edilen ‘’ Kariyer Planlama Semineri ‘ ne ‘’ katıldılar. Seminerde Eğitmen Cihangir ATEŞ tarafından ‘’ DGS/KPSS ‘’ sınavları ileilgili genel bilgilendirmeler yapılarak, sınavda başarıyı yakalayabilmenin stratejik adımlarına vurgu yapıldı.

Açık Öğretim ile ilgili Seydi BARÇIN’ın sunumunda ise Açık Öğretimden Lisans tamamlayabilmek için bu yıl başlatılan ve bundan sonra uygulanacak olan ‘’ DGS Sınavına Katılma ‘’ koşulunun getirilmiş olması, öğrencilerin dikkatlerini çeken önemli konular arasında yerini aldı. Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyerleri ile ilgili bir sonraki basamağı öngörebilmelerini sağlayan seminer soru ve cevaplar ile devam etti.

Murat Eğitim Kurumları tarafından öğrencilerimize, DGS ile ilgili bütün detayların bulunduğu kitapçık ve bir adet DGS Deneme Sınavı hediye edildi. Semineri gerçekleştiren Cihangir ATEŞ ve Seydi BARÇIN’ a Müdür Yrd. Şenay SERVİ tarafından teşekkür belgeleri verildi.