EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

“Bir Nefes Müzik” Korosundan Atatürk’ün Sevdiği Türküler

Atatürk Ölümünün 77. Yıldönümünde Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulunda gurur, saygı ve özlemle anıldı. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Müzik Topluluğu öğrencilerinin kurduğu, ismini ise Sayın Faruk Saraç’ın verdiği “Bir Nefes Müzik” korosu ilk konserini 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde gerçekleştirdi.
 

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Tiyatro salonunda düzenlenen Atatürk’ü Anma Töreni Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. “Bir Nefes Müzik” korosunun seslendirdiği Vardar Ovası, Fikrimin İnce Gülü, Bülbülüm Altın Kafeste, Manastırın Ortasında, Çökertme, Sarı Zeybek ve Yanık Ömer türkülerinden oluşan Atatürk’ü sevdiği Türküler repertuarı salonda duygusal anlara sahne oldu.
 

Atatürk’ü Anma Programı, Okulumuz Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Faruk Saraç’ın 1998 yılında Cumhuriyetimizin 75. yıldönümü nedeniyle hazırladığı Sarı Zeybek Defilesi ile devam etti.
 

Sarı Zeybek defilesinde sunulan, 450 parçadan oluşan 42 kıyafeti hazırlarken, şık kıyafetleriyle dünya liderleri içerisinde öne çıkan Atatürk´ün giyim zevkini genç nesillerle paylaşmak amacını taşıdığını söyleyen Sayın Faruk Saraç bu defile için çok titiz ve detaylı çalışmalar yaptığını anlattı. Moda Duayeni Sayın Faruk Saraç, Atatürk’ün giyim zevki ile ilgili bilinmeyenleri ve Dolmabahçe Sarayında gerçekleşen defile çalışmalarını öğrencilerimizle paylaştı. Söyleşi öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasıyla son buldu.