EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

MODA TASARIMI VE MODA YÖNETİMİ 2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ "2016 ERKEK MODASI" SÖYLEŞİSİNDE

FSTMYO Moda Tasarımı ve Moda Yönetimi 2. Sınıf öğrencileri bugün Nilüfer Belediyesi´ nin konuğu olan Emre ERDEMOĞLU ile Nilüfer Dernekler Yerleşkesi´ nde organize edilen 2016 Erkek Modası konulu söyleşide bir araya geldi. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşen söyleşide ERDEMOĞLU öğrencilerin sorularını cevapladı ve 2016 Erkek Modası ile ilgili tüyolar paylaştı. Mor ve Bordo renklerin 2016 Erkek Modasına damgasını vurduğunu, oversıze kalıplar ile kalın kabanların da revaçta olduğunu belirterek kendisine ilham veren kaynakların sınırsızlığına da dikkat çekti.

Kendi tecrübelerini de öğrencilerle paylaşan ERDEMOĞLU, İlk defilesini henüz, Moda Tasarımı 1. Sınıf öğrencisi iken İtalya´ da yaptığını ve bu başarısını da çok çalışkan olmasına borçlu olduğunu söyleyen tasarımcı öğrencilere çok çalışkan olmalarını öğütledi.

Modanın sanat, tasarımcının da sanatçı olduğunu; sanatın olmadığı toplumların var olamayacağını ve bunu var etmenin, devamını sağlamanın, geliştirilmesinin de eğitimden geçtiğini söyledi. Bu anlamda moda camiasında duayen olan Sayın Faruk SARAÇ´ ın eğitime gönül vermiş olmasını çok anlamlı bulduğunu, bunun örnek alınası bir durum olduğunun altını çizdi.