EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

Mimari Restorasyon Programı Öğrencilerimiz "Akademide 50 Yıl" Sergisinde

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul Kampüsü Mimari Restorasyon Programı öğrencilerimiz Mimar Sinan Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Merkezinde sergilenen “Akademide 50 Yıl” sergisinde, Türk resim sanatında kendine has bir üslup geliştirmiş, yalnız ürettikleriyle değil akademik platformda öğrettikleriyle de önemini hiç yitirmemiş sanatçı Devrim Erbil’in, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde öğrenim gördüğü ve çalıştığı 50 yılından derlenen önemli yapıtlarını inceleyerek ilham aldılar ve ülkemizde yetişen büyük değerin izlerini takip edebilme şansı yakaladılar.

Ayrıca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimar Sinan Holünde sergilenen “Köyünü Yaşat” Gelenekten Geleceğe Sergisini gezerek köy yaşamının organikliğini ve sürdürebilirliğini tartışma ve yapılan projeleri analiz etme imkânı buldular. Sergilenen yerel malzemeleri görerek müfredatımızda var olan derslerin içeriğini pekiştirdiler.

Daha sonrasında aynı üniversitenin kütüphanesinde basılı yayınları inceleyerek, derslerine yardımcı kaynakları araştırma yöntemlerini öğrendiler.