EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

Durin Dağlı…

Moda Yönetimi öğrencilerimiz bugün, Moda Tasarım Süreci ve Ürün Yönetimi dersinde Durin DAĞLI ile birlikteydiler. Ders kapsamında tasarım ve tasarım süreci, tasarım ilkeleri, ürün tasarım süreci, koleksiyon ve ürün yönetimi gibi konularda bilgi sahibi oldu.

Moda Serüvenine,  İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Teknolojisi ve Moda Tasarımı Programı’na yerleşerek başladı. Yine okulunun işbirliği ile Fashion Institue of Technology’ de eğitim hayatına devam etti. Amerika’da iken ayrıca Golden Beacom College’ de MBA da yapan Durin DAĞLI; alanında katıldığı eğitimler ve hala Türkiye’de öğrenci iken Atıl KUTOĞLU ile başladığı iş hayatı ve Amerika’ da moda pazarlama alanında edindiği deneyimleri ile 5 yıl aradan sonra Türkiye’de…

Ülkemizdeki sektör-tasarımcı işbirliğinin önemine vurgu yapan ve bir şekilde katkı sunmak ve ülkeme faydalı olabilmek için buradayım diyen Durin DAĞLI;  Öğrencilerimiz çok meraklı,  akıllı, ilgili en önemlisi de başarılı… Okulumuz mezunları; ülkemizin tasarım, marka, modanın yönetimi gibi sorunlarına çözüm noktası olacaklardır dedi.