EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

FARUK SARAÇ’IN MODA ORDUSU YOLA ÇIKTI

FARUK SARAÇ’IN MODA ORDUSU YOLA ÇIKTI

Modanın duayeni Faruk Saraç’ın  ‘Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu’ ilk ders zili Bursa Yerleşkesinin ardından İstanbul Merkez Yerleşkesinde de çaldı.

Bir modacı ordusu kurmayı hedefleyen Faruk Saraç, öğrencilerine  ‘Sizler ailemizin yeni üyeleri,  benim de yeni çocuklarımsınız’ dedi. 

 “Mirasım 35 Yıllık Tecrübemdir”

Tarihi Dikimhane’nin  her köşesinde emeği ve izi bulunan Saraç, ‘35 yıllık alın terimi  okul kurmaya yatırdım. Ben mirasın para değil tecrübe aktarmak olduğuna inanıyorum. Benim mirasım tüm öğrencilerime aktaracağım tecrübemdir’ dedi. 150 yıllık tarihi yapıda ilk dersini de veren Faruk Saraç, ‘Benim size ilk dersim babamın bana verdiği hayat dersi olacak. Babam bana ‘her zaman takip edilen ol, lider ol’ demişti ben de size lider olun diyorum. Bunun için inanın, emek verin ve mutlaka yeteneklerinizi deneyin. Yetenekleriniz ve becerileriniz sizi başarıya götürecektir” dedi.

“Faruk Saraç’tan Müjde”

Faruk Saraç Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (FSSEM)  açacağını müjdeleyen Saraç, toplumun her kesimine sanatı, modayı, tarihi ve kültürü aktarmayı amaçlayan FSSEM’de özel eğitimler, kurslar ve seminerler yapılacağını vurguladı.