EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

4. Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi.

Faruk Saraç Moda ve Sanat Vakfı tarafından 2010 yılında Bursa’da kurulan okulumuz, 14 Haziran Pazar günü 4. mezunlarını coşkuyla uğurladı.

2014-2015 Akademik yılında beş programdan 140 öğrencimiz mezun oldu.

Özgürlükçü eğitim kalitesiyle, tasarım dünyasında saygın ve lider bir eğitim kurumu olmak vizyonuyla hareket eden Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulunda mezuniyet projesi olarak her yıl özel bir tema belirlenmektedir. Bu yıl Türk Sineması’nın 100. yılı olması nedeniyle “Sinemanın Yüzleri” teması belirlendi. Grafik Tasarım Programı öğrencilerimiz tarafından sinemanın emektar sanatçılarının portre çalışmalarından oluşan sergi izleyiciler tarafından beğeni topladı.

Moda Tasarım Programı öğrencilerimizin hazırladığı geleneksel mezuniyet defilesi ise gene “Sinemanın Yüzleri” temasıyla Uğurkan Erez ekibinin başarılı koreografisi ile sergilendi. Türk sinemasının başarılı starlarının canlandırıldığı defile izleyicilere eğlenceli anlar yaşattı ve uzun uzun alkışlandı.

Mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz mezuniyet belgelerini öğretim üyelerinin elinden aldı. Okul birincisi olan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencimiz Şeydanur Zeynep Işık’ın mezuniyet belgesi ve ödülü Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Cemile Zülal Saraç tarafından verildi.

Tüm mezunlar adına konuşan okul birincisi Şeydanur Zeynep Işık, yaşamlarının bir bölümünü güzel anılarla kapattıklarını, edindikleri donanımlarla bundan sonra yeni beklentiler ve umutlarla yürüyeceklerini belirterek yüksekokuldaki eğitim hayatları boyunca desteklerinden ötürü hocalarına teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Zülal Saraç da konuşmasında öğrencilerimize bundan sonraki yaşamları için tavsiyelerde bulundu ve başarılarının devamını diledi.