EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

2. Liselerarası Moda Tasarımı Yarışması Ödülleri, Sahipleri İle Buluştu.

5. Kariyer Günleri´nin üçüncü ve son gününde, FSTMYO Liselerarası Moda Tasarım Yarışması´nın ödülleri de sahiplerini buldu. 

Birinciliği, Mustafa Kemalpaşa Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nden Ceren Yalçınkaya´nın kazandığı yarışmanın ikincisi Faik Çelik Mesleki ve Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Çetintaş, üçüncüsü ise Gemlik Koza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi, Nur Banu Aksu oldu. 

Genç yeteneklerin günümüzün tasarım anlayışına uygun, özgün fikir ve çalışmalarını destekleme amacıyla düzenlenen Faruk Saraç TMYO Liselerarası Moda Yasarım Yarışması´nın ikincisinde, yarışmacılar ön değerlendirmeden sonra jüri değerlendirmesine sunuldu. 15 Mayıs 2015 tarihinde jüri üyeleri Kırcılar Deri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Berna KIRCI, Moda Tasarımcısı Hasan ALTIN, FSTMYO Moda Tasarımı Bölümü Program Başkanı Öğr. Gör. Eda ZÜMRÜT, FSTMYO Moda Yönetimi Program Başkanı Öğr. Gör. Şenay SERVİ ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojileri Öğretmeni Hatice YANIK’ın katkıları ile, ilk üç yarışmacı belirlenerek öğrenim bursları ile tablet bilgisayar ödüllerini almaya hak kazandı. Ön değerlendirmeden geçen diğer yarışmacılar arasında, sergilenmeye uygun görülen 20 yarışmacının çalışmaları da FSTMYO sergi alanında sergilendi.