EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

Öğrenim Ücretleri

2019-2020 EĞİTİM ÜCRETİ

2019 Akademik Yılı Girişli Öğrencilerin Öğrenim Ücretleri için tıklayınız. 

*ÖSYM ile yerleşen öğrencilerin kayıt tarihleri:  19 - 23 Ağustos 2019

*Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri:  16-20 Eylül

2. Sınıf Öğrencilerin Öğrenim Ücretleri için tıklayınız. 

* Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri: 16-20Eylül
 

Ücretler, her akademik yıl için yeniden belirlenir.
Öğrenim ücreti, bir akademik yılın güz ve bahar yarıyıllarını kapsar ve yarıyıl başlarında olmak üzere ödeme yöntemleri kısmında yer verilen şekillerde ödenir. Yıllık ücretin tamamı nakit ödendiği takdirde %5 indirim uygulanır. Aşağıdaki tablolarda yer alan öğrenim ücretlerine ilişkin, kaydın yapılacağı dönem ücretinin eksiksiz yatırılması gerekmektedir. Aksi halde kayıt işlemi tamamlanmayacaktır.

Ödenmesi gereken ücretler ve ödeme tarihleri ile ilgili bilgiler, her yarıyıl başında web sayfasından duyurulur. Adlarına ödeme yapacak kişileri bilgilendirmek öğrencinin sorumluluğundadır.

 

ÖDEME YÖNTEMİ

Banka Şubesinden Peşin Ödeme

Ödeme yapacak kişi, aşağıda belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek yetkili kişiye, aşağıda bilgileri bulanan banka hesabına,  T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrenim ücreti ödemesi yapacağını, öğrencinin adını ve soyadını ve TC kimlik numarasını vererek bildirir. Banka sisteminde görüntülenecek tutar, banka yetkilisi tarafından tahsil edilir. 

Hesap Adı: Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

İş Bankası – Levent Şubesi

Hesap No: 1035 – 1375974

Iban No: TR02 0006 4000 0011 0351 3759 74

 

Hesap Adı: Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

Albaraka Türk - Kurumsal Anadolu Şubesi

Hesap No: 130-8172387-1

Iban No: TR38 0020 3000 0817 2387 0000 01 

Kayıt dönemlerinde (İlk kayıt ve kayıt yenileme) Albaraka Türk mobil şube uygulaması ile ödemeler okulumuzda yapılabilecektir.

 

 

Kredi Kartı ile Ödeme

Ödeme, herhangi bir banka kartı veya kredi kartı ile meslek yüksekokulumuzdan yapılabilir. Banka kartlarına taksit yapılamamaktadır. Yıllık öğrenim ücretinin 10 Taksit yapılabileceği kredi kartları Maximum, Bonus, Worldcard ve Axess’dir. Diğer banka kredi kartları ile tek çekim olarak ödeme yapılabilir. Ödemenin tahsil edileceği kartın limitinin öğrenim ücretinin tamamını karşılayacak yeterli bakiyeye sahip olması ve son kullanım tarihinin kayıt için ilan edilen son günü geçmemiş olması gerekir.

 

Okul Taksit Sistemi (10 TAKSİT)

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimiz Albaraka Türk bankasının tüm şubelerinde görevlendirilen Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkililerine başvurup taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Bankanın bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Albaraka Türk OTS bilgileri için tıklayınız.

 

BURS ve ÖĞRENİM ÜCRETİ İNDİRİMİ

İndirimler

Tam Burslu yerleşen adaylar hariç, aşağıdaki durumları nedeniyle durumlarını gösteren belgeyi beyan ederek %5 öğrenim ücreti indiriminden yararlanırlar.

o       Kardeş İndirimi: Kardeş indirimden yalnızca anne veya babası aynı olanlar ile yasal olarak evlat edinilmiş olanlar yararlanır. İndirim kardeşlerden biri için geçerlidir. Öğrencilerin kardeş indiriminden yararlanabilmeleri için eş zamanlı okuma şartı yoktur. Ancak kardeşlerden birinin mezuniyet dışında herhangi bir nedenle ayrılması durumunda izleyen dönemden itibaren bu indirim uygulanmaz.

o       Şehit / Gazi Çocukları İndirimi

o       Yetim İndirimi

 

Burs Devam Koşulu

Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan ÖSYM Giriş bursları, sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Burslar öğrenciye, öğrenimini başarıyla devam ettirdiği sürece verilir. Aşağıdaki durumlarda öğrencinin bursu kesilir.

o       Disiplin cezası alan,

o       Devamsızlığı olan

o       Başka bir eğitim programına yatay geçiş yapan

o       Kayıtsız öğrenci durumuna düşen

 

Faturalar

Ödemelere ait faturalar öğrenci adına düzenlenir; akademik takvimde ilan edilen öğrenim ücretleri ödeme son tarihinden itibaren öğrenim ücreti verilen eğitim hizmeti boyunca aylara bölünerek aylık olmak üzere faturalar basılarak öğrenci işleri birimi tarafından imza karşılığı öğrenciye teslim edilir.

 

İadeler

Yeni kayıt yaptıran öğrencinin, kayıt yaptırdığı tarihten itibaren ilk eğitim-öğretim döneminin sonuna kadar olan süre içerisinde üniversiteden ayrılmak istemesi durumunda ilgili dönem için ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretini ödemesi gerekir ve yapılan öğrenim ücretinden iade yapılmaz.