EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

5. Kariyer Günlerinde ikinci gün hızla devam ediyor.

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu 5. Kariyer Günlerinde 14 Mayıs 2015 tarihinde Ambalaj Tasarımcısı Oğuz Dinçer ve Moda Yönetimi...

5. Kariyer Günlerinde İkinci Gün:  Grafik Bölümü mezunu olduğu 1978 yılından bu yana, yüzlerce kuruluş ve marka için tasarım yaparak pek çok ödül kazanan, Bursa Reklamcılar Derneği kurucu üyelerinden tasarımcı ve ressam Oğuz Dinçer, 5. Kariyer Günleri´nde, onur konuklarımızdan biriydi. Oğuz Dinçer, ikinci günün ilk oturumunda, "Grafik Tasarım İçerikli Sunum" ana başlığı ile tecrübelerini bizlere aktardı. 

5. Kariyer Günleri´nin ikinci gününde, ikinci oturum Öğr. Gör. Şenay Servi moderatörlüğünde gerçekleşti. 
"Moda Yönetimi Programı´nın Gerekliliği ve Sektörel Sorunları" konulu oturumda Öztekstil Genel Müdürü ve Tasarımcı Cihan Akosman, ulusal ve global pazardaki moda pazarlama yönetiminin eksikliklerini dinleyicilere aktardı. Moda Marka Danışmanı Esra Yalçın, marka yaratmanın inceliklerinden bahsederek marka konumlandırmasının detaylarını paylaştı. Özdilek Türkiye Mağazalar Müdürü Deniz Torun ise, ´Mağazanızı ne kadar süslerseniz süsleyin, ürün çeşitliliğiniz ve kaliteniz yoksa satış yapamazsınız´ sözleri ile markanın kimliği ile bütünleşen uluslararası marka standartlarına dikkat çekti. 
Oturumun ardından konuklarımıza plaketleri Faruk Saraç Tasarım MYO Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Zülal Saraç tarafından takdim edildi.