EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

Hürriyet Bursa: Anne Gibi Emek Verin

Hürriyet Bursa: Anne Gibi Emek Verin

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu´nun 2015-2016 akademik yılı açıldı. Bursa Kampüsü´nün ilk dersine giren Mütevelli Heyet Başkanı Faruk Saraç, öğrencilere seslendi; "Başarılı olmak için çok çalışmalı ve emek vermelisiniz."
GEÇTİĞİMİZ eğitim-Öğretim yılında ’Moda Yönetimi Programı´nı açarak Türkiye´de bir ilke imza atan T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu, Bursa Kampüsü´nde Moda Tasarımı, Moda Yönetimi, Grafik Tasarımı, Dış Ticaret ve Halkla İlişkiler programlarıyla eğitim öğretime devam ediyor. 1852 yılında Bursa´da ipekli kumaş ve halı üretimi yapımı için kurulan Fabrika-i Hümayun binasının tarihi dokusuna sadık kalınarak restore edilen binada eğitim alan öğrenciler, "Kampüsümüzün ruhu bile sanatı, mesleğimizi destekliyor" diyerek memnuniyetlerini dile getirdi. Açılışın ardından öğrencilerin ilk derslerine giren Faruk Saraç ve kızı Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Zülal Saraç, kısa birer konuşma yaptı. 
 

‘KUMAŞ YOL ARKADAŞIM´ 
Açılış konuşmasında öğrencilere başarılar dileyen Zülal Saraç, "Bilimi sanatla buluşturmak hayalini kuran Faruk Saraç´ın bu hayalini siz öğrenciler gerçekleştireceksiniz" şeklinde konuştu. Kızı Zülal Saraç´ın ardından kürsüye gelen Faruk Saraç, müfredatın gerektirdiği eğitimin dışında öğrencilerin pamuğa ipliğe kumaş boyasına kadar her detayı uygulamalı bir şekilde öğrenmelerinin gerekliliğine ve öne mine vurgu yaptı. Alacakları eğitimin de bu şekilde olacağını ifade eden Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü; "Sevgili öğrencilerim, bu okula 35 yıllık alın terimi verdim, Sizden istediğim inandığınızın peşinden gitmeniz ve kendi yeteneklerinizi, becerilerinizi bilmek için sürekli kendinizi test etmenizdir. Kumaş benim yol arkadaşımdır. Özellikle moda tasarım öğrencileri pamuktan ipliğe boyadan kumaşa giden serüveni iyi bilmelisiniz. Başarılı olmak için tıpkı bir anne gibi özenli, zamanınızı veren, emeğinizi veren insanlar olmalısınız." 
Hürriyet Bursa 30.09.2015 Recai Güler