EN OTM. GİRİŞ EBYS
GİT

MEZUN GÖRÜŞÜ

Tuba Ay - Marka İletişimi


Merhaba,

Ben T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Marka İletişim programı 2013 mezunu Tuba AY. 2011 yılında T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulun´da %100 burslu eğitim hakkı kazandım. Üniversite tercih aşamasında okulun akademik kadrosu, bulunduğu konum, aktiviteleri, yurdışı bağlantıları ve o tarih kokan binası Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu´nu tercih etmem de büyük rol oynadı. 2013 Haziran´da mezun olduğumda, okulda geçirdiğim 2 yıl gibi kısa ancak bir o kadar dolu zamanlara baktığımda eşsiz bilgiler ve deneyimler kazandığım için mutluydum. Hatırlıyorum okuldayken pek çok değerli insanla güzel projelere imza attık ve bu kıymetli çalışmaların faydasını hala görmekteyim. Bana inanan ve bu yolda desteğini esirgemeyen arkadaşlarıma ve sevgili  hocalarım, özellikle Çağatan Taşkın ve Ganimet Seç´e ne kadar teşekkür etsem az.

2 yıllık bir yüksekokulda okuduğunuz zaman dikey geçiş imkanından faydalanmak çoğu öğrencinin hedefi haline gelir. Bende onlardan biriydim ve eğitim hayatıma 4 yıllık bir fakültede devam etmek istiyordum.  Dikey geçiş sınavı pek çok sınavdan farklı olarak mantığa dayalı bir sınav olup, kişiye göre değişen zorluğu veya kolaylığı bir yana, yerleşme aşamasında Ygs ve Lys kadar imkan tanımayan bir tercih skalası sunar. Aynı zamanda böyle bir geçiş hakkını kazanmak için sadece sınav yeterli olmayıp, iyi bir yüksekokulda kaliteli bir eğitim almak da önemli olup ki Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu buna zemin hazırlayan güçlü bir basamaktır. 2014 Eylül´ de sınav da aldığım puan ve okulda elde ettiğim başarı puanı ile birlikte yaptığım tercih sonucunda sadece 5 öğrenci Dgs kontenjanı olan Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım(İngilizce) bölümünü kazandım. Hedefimi en başında belirlemem, inancım ve bu yolda adım adım ilerlemem bu sonucun temelini oluşturmaktadır.

Hayat hepimize tercihler sunar ve biz doğru tercihler yapmazsak hatalar ve yanlışlar birbirini doğurur. Sonuç olarak tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki, Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulun´da geçirdiğim 2 yılı kendime yaptığım büyük bir yatırım aynı zamanda başlangıç için doğru bir tercih olarak görüyorum ki bu doğru tercihin sonunda şu an olmak istediğim yerdeyim. İnsanlar size kim olmadığınızı veya kim olamayacağınızı söylerler bazen onlara kim olduğunuzu ve kim olabileceğinizi tercihlerinizle göstermeniz gerekebilir. Bende emeği geçen herkese müteşekkirim,

Sevgiler,

Tuba Ay