EN OTM. GİRİŞ EBYS
GİT

MEZUN GÖRÜŞÜ

Ezgi Esen - Dış Ticaret


Merhaba,

Ben T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programı 2015 mezunu Ezgi Esen. 2013 yılında T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nda %100 burslu eğitim hakkı kazandım. Üniversite tercih aşamasında zengin akademik kadrosu, İngilizce hazırlık dersleri, öğrenci değişim programları ve dikey geçiş olanakları benim T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nu tercih etmemde büyük rol oynadı. 2015 Haziran’da mezun olduğumda Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nda geçirdiğim 2 yıla dönüp baktığımda bana sunulan olanaklardan yararlandığım ve en önemlisi her birinden eşsiz bilgiler ve deneyimler edindiğim için mutluyum. Hatırlıyorum da okuldayken ders yoğunluğundan şikâyet ettiğim çok olmuştur ancak mezun olduktan sonra farkına vardım ki aldığım her ders, tanıştığım her hocam bana inanılmaz şeyler katmış.

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nda geçirdiğim 2 sene boyunca hayalini kurduğum dikey geçiş imkânı ile Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümüne geçiş yaptım ve lisans yapma fırsatı elde etmiş oldum. Oradaki deneyimimden biraz bahsedecek olursam, hem derslerin işleniş şekli, hem sınavların tarzı hem de profesör-öğrenci ilişkisi bakımından benim alışık olmadığım bir eğitim sistemleri olmasına rağmen kısa sürede alıştım.

Sonuç olarak tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programında geçirdiğim 2 yılı kendime yaptığım büyük bir yatırım olarak görüyorum ve bende emeği geçen herkese müteşekkirim.

Sevgiler,

Ezgi Esen