EN OTM. GİRİŞ EBYS
GİT

MEZUN GÖRÜŞÜ

Türkü Hazel Köylü - Moda Tasarımı


Merhaba,

Ben Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım bölümü 2012 mezunu Türkü Hazel Köylü. 2010 yılında Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’na girmeye hak kazandım. Başarılı akademik kadrosu, hedeflerimi gerçekleştirebileceğime inandığım ve kuruluş amacı tasarım odaklı olan bir kurum olması, kurucusu olan Faruk Saraç’ın başarılı bir tasarımcı olması, bölüm ve okul tercih aşamasında benim için önemli etkenlerden oldu. 2012 yılında mezun olup, geriye dönüp baktığımda aldığım yoğun eğitim sisteminde edindiğim bilgiler ve deneyimler sebebi ile Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nu tercih etmek benim için doğru bir karar aldığımın ispatıydı.

Çalışma hayatında birçok başarıya imza atmış olan Faruk Saraç’tan ve çok değerli olan, kendi alanında uzman  eğitmenler tarafından eğitim alma fırsatına sahip oldum. Ekip çalışmaları, bireysel çalışmalar, teknik bilgiler ve atölye çalışmaları ile öğrenci iken edinilebilecek tecrübelerin önemi çok büyük, bu nedenle tüm bölümlere hakim olmanın önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Eğitim ile birlikte öğrenciye sunulan ve farklı deneyimlere sahip olma hakkı tanıyan yardım projeleri ve alternatif projelerle öğrenci olduğunuz bir dönemde projelerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatı buluyor, yenilikçi çalışmalar yapma imkanı yakalamış oluyorsunuz. Bu sayede sektöre yönelik daha bilinçli ve deneyimli bireyler yetiştirilmesi konusunda oldukça başarılı bir sistem mevcut oluyor.

2011 yılında BEKSİAD iş birliği ile düzenlenen yarışmada ilk gururumu yaşatan tecrübemi, birincilik derecesi ile Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nda aldım. 2012 yılında mezun olup, bir sene freelance tasarımcı olarak çalıştıktan sonra Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu eğitmeni olan Büşra Azizoğlu ile altı ay teknik çizim ve grafik tasarım bölmümünde çalıştım. 2014 yılında  Yeşim Tekstil de Tasarımcı olarak çalışmaya başladım. Inditex Grubu, Calzedonia, Guess, Burberry, Tommy Hilfiger, Esprit  müşterilerine hala tasarım hizmeti veriyorum.

2010 yılında girmeye hak kazandığım Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu hayatımın dönüm noktası olup, beni hedeflerime bir adım daha yaklaştırarak, hayatım boyunca severek yapacağım mesleğime dolu bir zemin oluşturmuş oldu. Bende emeği olan herkese teşekkürlerimi sunarım. 

Sevgiler,
Türkü Hazel Köylü