EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

Öğrenim Ücreti Ödeme ve Ders Kayıt İşlemleri Hakkında

2019 – 2020 Bahar Yarıyılı Öğrenim Ücreti Ödeme ve Ders Kayıt İşlemleri

Dönem kaydınızı, 3 – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında dönem öğrenim ücretini ödeyerek ve ders kayıt işleminizi tamamlayarak yenilemeniz gerekir;

 

  • Tam Burslu olan ya da öğrenim ücretini yıllık ödeyen öğrencilerimiz, MEBİS otomasyon sisteminden ödeme basamağını atlayarak ders kayıt işlemlerini yapabilirler.

 

  • Öğrenim ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen öğrencilerimizin, Meslek Yüksekokulumuz Fuaye Alanındaki Öğrenci İşleri Yetkililerine başvurarak ödemelerini tamamlamaları ve MEBİS otomasyonu ders kayıt ekranlarını aktif hale getirmeleri gerekir.

 

  • Öğrenim ücretini EFT veya havale yöntemi ile ödemek isteyen öğrencilerimizin, MEBİS otomasyonu ders kayıt ekranları, ödemeyi yaptıkları tarihten bir iş günü sonra aktif hale gelir.

 

  • Öğrenim ücretini aşağıda yer alan banka şubesi aracılığı ile ödemek isteyen öğrencilerimizin, MEBİS otomasyonu ders kayıt ekranları, ödemeyi yaptıkları tarihten bir iş günü sonra aktif hale gelir.

 

Hesap Adı: Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

İş Bankası – Levent Şubesi

Hesap No: 1035 – 1375974

Iban No: TR02 0006 4000 0011 0351 3759 74

 

Hesap Adı: Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

Albaraka Türk – Kurumsal Anadolu Şubesi

Hesap No: 130 – 8172387 – 1

Iban No: TR38 0020 3000 0817 2387 0000 01

(*) Ödeme yapacak kişi, banka yetkilisine, Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrenim ücreti ödemesi yapacağını, öğrencinin adını, soyadını, programını ve T.C. kimlik numarasını vermesi gerekir. Banka sisteminde görüntülenecek tutar, banka yetkilisi tarafından tahsil edilir.

 

  • Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda ödeme işlemini tamamlayan öğrencilerimiz, akademik danışmanları ile birlikte, MEBİS otomasyon sisteminden ders kayıtlarını yapabilirler. Ders kaydı, öğrencinin akademik danışmanının onayı ile kesinleşir.

 

  • Ders kaydını okulda tamamlamak isteyen öğrencilerimiz, kayıt yenileme tarihleri arasında ve mesai saatleri içinde; MEBİS Destek Yetkilimizin hazır bulunduğu Bilgisayar Atölyemizde işlemlerini yapabilirler.