EBYS MEBİS Faruk Saraç
faruk-sarac-myo-logo

Akademik Kadro İlanı

ÖĞRETİM ELEMANI ALIMINA İLİŞKİN İLAN

Meslek Yüksekokulumuz akademik birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunun 31. Maddesi ile, YÖK’ün ilgili mevzuatları doğrultusunda “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” uyarınca 2018 – 19 akademik yılı için görev yapmak üzere, aşağıda ilan edilen programlara tam zamanlı sözleşmeli statüde öğretim görevlisi alınacaktır.

 

Bursa Kampüs

 

Kadro

Tipi

Program*

İlan No

Açıklama

Kadro

Sayısı

Öğretim Görevlisi

ÇOCUK GELİŞİMİ PR.

 

Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak, lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2

Öğretim Görevlisi

ÇOCUK GELİŞİMİ PR.

 

Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

1

Öğretim Görevlisi

ANESTEZİ PR.

 

Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Biyoloji veya Biyokimya bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak, lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2

Öğretim Görevlisi

ANESTEZİ PR.

 

Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Biyoloji veya Biyokimya bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

1

Öğretim Görevlisi

İLK VE ACİL YARDIM PR.

 

Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi veya Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak, lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2

Öğretim Görevlisi

İLK VE ACİL YARDIM PR.

 

Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi veya Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

1

Öğretim Görevlisi

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PR.

 

Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Sağlık Yönetimi, Hemşirelik, Ebelik veya Bilgi Belge Yönetimi bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak,  lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak veya alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2

Öğretim Görevlisi

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PR.

 

Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Hemşirelik, Ebelik veya Bilgi Belge Yönetimi bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

1

 

*Yukarıda belirtilen programlar YÖK onay sürecinde olduğundan ilanları güncelleme hakkı T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’na aittir. Programların onaylanmaması durumunda başvurular iade edilecektir.

 

BAŞVURU KOŞULLARI

 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
 • ALES’den lisans mezunu olunan alanda, en az 70.0 puan almış olmak
 • İlan edilen koşullarda farklı bir süre belirtilmemişse, belgelendirmek kaydıyla alanlarında en az iki yıl tecrübeli olmak.

BAŞVURU BELGELERİ

 • Başvuru dilekçesi (dilekçe formatı için tıklayın)
 • Lisans ve Yüksek lisans belgesinin onaylı fotokopisi
 • Lisans Transkript belgesinin onaylı fotokopisi
 • ALES Belgesi (ALES muafiyeti varsa, görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
 • Ayrıntılı özgeçmiş
 • YÖK Özgeçmiş formatı ile hazırlanmış özgeçmiş
 • İş Tecrübe Belgesi (SGK dan alınmış hizmet döküm belgesi ile birlikte)
 • Nüfus Cüzdanının örneği
 • Erkek Adaylar için askerlik terhis, tehir veya tecil belgesi
 • Bir adet fotoğraf (arkasına ad-soyad ve tc kimlik no yazılmış)
 • Alanında uzman en az iki kişiden alınmış referans mektubu

Sınavda başarılı olan adaylardan öğretim elemanı ataması sırasında yukarıda belirtilen belgelerin asılları istenir. Başvuru belgeleri hiçbir şekilde iade edilmez.

BAŞVURU ŞEKLİ

Adaylar, başvuru adresine şahsen veya posta ile başvuruda bulunabilirler. İlan edilen süreler dışında veya eksik belge ile yapılan başvurular işleme alınmaz.

BAŞVURU ADRESİ

T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

Kocanaip Mah. Kaplıca Cd. No: 3 Muradiye / Osmangazi – BURSA

Tel : 0 224 220 54 54       

www.faruksarac.edu.tr